Ojciec Święty wyjątkowo ostro wypowiedział się o opłatach za msze ślubne i za chrzty. Zgadzacie się?

Ojciec Święty wyjątkowo ostro wypowiedział się o opłatach za msze ślubne i za chrzty. Zgadzacie się?

Ojciec Święty Franciszek słynie z mówienia tego, co myśli, chociaż często jest to na przekór Kościołowi. Tym razem zaatakował księży odnośnie irracjonalnych kwot, jakie sobie życzą za odprawienie mszy ślubnej, chrztu czy pierwszej komunii. Według głowy Kościoła to niedorzeczne, aby wierni mieli płacić za coś, co jest podwaliną wiary katolickiej. No cóż, my się zgadzamy z opinią Franciszka, ale ciekawe co na to sami zainteresowani... ;)

Ojciec Święty potępił praktykę sprzedaży mszy. Stwierdził, że księża zamieniają kościoły w miejsca handlu w imię zysku. Trudno z tym się nie zgodzić... Franciszek zaznaczył ponadto, że duchowni mają przewodzić swoim wiernym, a nie wzbogacać się na nich. W czasie mszy zauważył wyraźnie zniesmaczony, że "tyle razy wchodzimy do kościoła i pierwsze co widzimy, to lista z cenami za usługi".

Ojciec Święty potępił praktykę sprzedaży mszy. Stwierdził, że księża zamieniają
 

Papież przypomniał własne doświadczenie tuż po tym, jak został kapłanem. Znał parę, która chciała się pobrać, ale proboszcz robił im problemy. Młodzi chcieli normalną mszę, podczas gdy ksiądz upierał się przy dwudziestominutowych zaślubinach. Powód jest oczywisty - im więcej par, tym więcej zysków. Ostatecznie nowożeńcy zapłacili za podwójny czas, czterdzieści minut... Franciszek tego typu praktyki uznał w swoim kazaniu za grzech i dodał, że wierni, którzy sprzeciwiają się wyzyskowi okazują dużą odwagę. I dodał, że "są dwie rzeczy, których lud Boży nie może wybaczyć: księdza rozmiłowanego w pieniądzach i księdza, który źle traktuje ludzi".

Papież przypomniał własne doświadczenie tuż po tym, jak został kapłanem. Znał pa
 

Kończąc swoje kontrowersyjne kazanie, Franciszek wezwał wiernych do walki z tego typu praktykami, aby nie zamienić kościołów w miejsce prowadzenia interesów... Według niego "ratunek jest za darmo" i nikt nie powinien ani może tego podważać.

Kończąc swoje kontrowersyjne kazanie, Franciszek wezwał wiernych do walki z tego


Musimy przyznać, że są to mocne słowa, ale w naszym odczuciu jak najbardziej zgodne z prawdą. Jakie są Wasze doświadczenia z kościelnymi opłatami? Czekamy na Wasze komentarze!


 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!