Masaż Tych Punktów Na Stopie Dziecka Pomoże Złagodzić Ból. To Prostsze Niż Myślisz!

Masaż Tych Punktów Na Stopie Dziecka Pomoże Złagodzić Ból. To Prostsze Niż Myślisz!

Refleksologia to starożytna metoda polegająca na uciskaniu odpowiednich punktów zwanych refleksami w celu złagodzenia bólu w różnych częściach ciała. Ludzie coraz częściej korzystają z refleksologii w odniesieniu do dzieci, których powód płaczu i miejsce bólu nie są do końca znane.


Oto 6 sposobów na to, aby pomóc małemu dziecku ulżyć w bólu.

 

Pamiętaj, podczas uciskania odpowiednich punktów maluch powinien być zrelaksowany, a przepływ jego krwi pobudzony poprzez gorącą kąpiel lub krótki wysiłek.

 

1. Bóle głowy lub zęba

Dzieci często miewają bóle głowy lub zębów. W takim przypadku należy dokładnie wymasować czubki palców u stóp. Można to zrobić, podczas gdy śpią.

2. Bóle zatok

Ból zatok może być nieznośny zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieciaków, które nigdy wcześniej go nie doświadczyły. Aby ulżyć im w cierpieniu należy masować środek opuszka palca u stóp.

3. Bóle w klatce piersiowej

Podczas gdy dziecku doskwiera zator w płucach, ulgę może przynieść masaż poduszek stóp, które znajdują się tuż pod palcami. Delikatnie uciśnij owe miejsce i masuj je ruchem kolistym do momentu zmniejszenia zatoru i problemów z kaszlem.

4. Bóle brzucha (splotu słonecznego)

Dzieciom cierpiącym na rozstrój żołądka, skurcze, ucisk i trudności w oddychaniu, powinien pomóc masaż centrum stopy. Obszar ten jest połączony ze splotem słonecznym, żołądkiem i płucami.

5. Bóle górnej i dolnej części brzucha

Zaparcia, zgaga i niestrawność – w celu złagodzenia tych niedogodności należy masować przestrzeń pomiędzy środkiem stopy dziecka, a jej poduszkami.  Jeśli dziecku doskwierają bóle i wzdęcia w dolnej części brzucha, masujemy wtedy przestrzeń od połowy stopy do pięty.6. Bóle w okolicach miednicy

Niektóre dzieci rosną szybciej od reszty, a bóle w biodrach mogą być tego efektem. W celu ulżenia należy uciskać wtedy piętę, której masaż może pomóc również w przypadku zaparć i rozstroju żołądka.

Oczywiście, poważniejsze dolegliwości zawsze powinny być konsultowane z lekarzem. W przypadku mniejszych problemów dnia codziennego warto skorzystać z wyżej opisanej refleksologii. Spróbuj, a przekonasz się, że to naprawdę działa!

Tekst pochodzi z: https://5minutdlazdrowia.pl/

 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!