To, do czego służą te dwie kreseczki pod F i J, jest bardzo pomysłowe! Wiedzieliście o tym?!

To, do czego służą te dwie kreseczki pod F i J, jest bardzo pomysłowe! Wiedzieliście o tym?!

Pewnie każdy kiedyś to zauważył, ale nie zawracał sobie tym głowy nie zdając sobie sprawy z tego, jakie to przydatne! O czym mowa? O dwóch małych wybrzuszeniach na klawiszach odpowiadającym literkom F i J. Wiecie do czego służą? Mają bardzo ciekawą funkcję, z której korzysta niewiele osób...

Nie ma znaczenia, czy używacie laptopa czy komputera stacjonarnego - każda klawiatura ma małe wybrzuszenia na klawiszach odpowiadających literom F i J.

Nie ma znaczenia, czy używacie laptopa czy komputera stacjonarnego - każda klawi
 

Pomysł z oznaczeniem tych liter bynajmniej nie wziął się z myślą o niewidomych. June E. Botich to osoba, która wymyśliła te dwie kreseczki w 2002 roku, czyli całkiem niedawno!

Pomysł z oznaczeniem tych liter bynajmniej nie wziął się z myślą o niewidomych.
 

Te dwie kreseczki mają za zadanie ułatwić pisanie bez patrzenia na klawiaturę. Należy położyć palce wskazujące na F i J, a reszta palców "rozłoży się" na pozostałych klawiszach. Oczywiście, nie trzeba zerkać na klawiaturę - pod palcami wyczujemy małe wybrzuszenia.Te dwie kreseczki mają za zadanie ułatwić pisanie bez patrzenia na klawiaturę. N

Aby pisać jak najszybciej, sprawnie i bez błędów (no i bez patrzenia na klawiaturę) należy ustawiać palce tak, jak to pokazuje powyższy schemat. 
Udaje Wam się pisać w ten sposób?

Aby pisać jak najszybciej, sprawnie i bez błędów (no i bez patrzenia na klawiatuCiekawe, czy inni to wiedzą. Sprawdźcie wiedzę swoich znajomych :)


 

Chcesz więcej ciekawych artykułów? Polub nasz fanpage!